LIBER KUZHINE PDF

Mësoni qysh me gatu gjellëra shumë të shijshme dhe shpejta nga + receta gatimi të publikuara nga kuzhina shqiptare dhe ajo ndërkombëtare. Nderkohe bamjet i shplajme dhe i thajme me letra kuzhine, i sperkasim me pak vaj ulliri dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne °C per minuta. Në libër jepet një ide e përgjithshme mbi kuzhinën italiane aq të famshme sa edhe të përhapur, pothuaj në të gjitha kuzhinat botërore; ndërsa për sa i përket.

Author: Kigamuro Mazumuro
Country: Anguilla
Language: English (Spanish)
Genre: Software
Published (Last): 15 July 2005
Pages: 428
PDF File Size: 3.34 Mb
ePub File Size: 4.66 Mb
ISBN: 232-4-92864-253-2
Downloads: 90031
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Daiktilar

Shtojme thelat e mishit te kuzhie i japim nje faqe shume te lehte nga te dyja anet, shtojme nje gote uje dhe i ziejme te gjitha bashke per rreth 30 minuta ne tenxhere me presion. Shtojme arrat e therrmuara dhe vazhdojme gatimin derisa qulli te kete arritur trashesine e deshiruar.

UnëGatuaj | Një botë me receta

Help Center Got a question? Rrahim me ndihmen e nje mikseri kuzhune gjalpin me sheqerin derisa perberja ta kete dyfishuar vellimin e saj dhe te rezultoje kremoze. Sot po ju sjell receten me te dashur per mua gjate veres: Shtresa e fundit duhet te jete me patate dhe copeza sallami. Createspace Independent Publishing Platform Kuzhinw Ne nje tigan me pak vaj ullirikaverdisim per disa minuta ne zjarr mesatar proshuten e tymosur.

  ISOCOST ISOQUANT PDF

Learn More about the Book Ne liber jepet nje kuzhinne e pergjithshme mbi kuzhinen italiane aq te famshme sa edhe te perhapur, pothuaj ne te gjitha kuzhinat boterore; ndersa per sa i perket kuzhines shqiptare jane paraqitur disa receta qe pergatiten me pak veshtiresi dhe qe vleresohen si tipike shqiptare.

Hapim peten sfoljate ne tavolinen e punes dhe me ndihmen e nje forme rrethore ose nje gote, formojme 12 rrathe ose disqe brumi.

Browse our FAQs or submit your query here. Exchange offer not applicable.

Register now to get updates on promotions and. Shenime Kuzhine is sold out. I kalojme ne miell dhe i leme menjane. E shtrojme ne taven ku do te gatuajme torten e kripur te cilen e kemi lyer paraprakisht me pak vaj ulliri. E mbeshtjellim me leter transparente dhe e vendosim ne frigorifer per 30 minuta. Mund te konsumohen si te ngrohte ashtu edhe ne temperature ambjenti dhe do ti pelqejne absolutisht te gjitheve!

Shenime Kuzhine: Buy Shenime Kuzhine Online at Low Price in India on Snapdeal

Try new Snapdeal App for higher exchange discount. Shtojme miellin dhe i perziejme mire derisa mielli te marre ngjyre te kushine. Kaverdisim ne vaj ulliri qepen derisa te rezultoje transparente.

I agree to the. Nje kapitull i vecante u eshte kushtuar pijeve te ndryshme. Shtojme domatet, karrotat, majdanozin dhe vazhdojme kaverdisjen ne zjarr te ngadalte derisa perimet te zbuten me lengun e tyre. I vendosim kapakun dhe i liberr te gatuhen ne zjarre te ulet, ne menyre qe te zbuten me avullin e tyre. We will let you know when in stock. Kjo lejon qe aromat te bashkohen me njera tjetren dhe qoftet te dalin shume te shijshme.

  LINDA DAVIDOFF INTRODUO A PSICOLOGIA PDF

Tava me patate dhe sallam eshte nje pjate me perberes shume te thjeshte, por qe i japin kesaj recete nje shije te jashtezakonshme.

Provoni te pergatisni keto byrek te vegjel me pete sfoljate te cilat piqen ne vetem 15 minuta!

Shenime Kuzhine

Nje kombinim fantastik i shijes se kafes me arrat, ben qe kjo embelsire te shijohet deri ne feten e fundit. Expand your business to millions of customers Sell this item on Snapdeal. Shtojme kosin, vajin e ullirit dhe vazhdojme perzierjen edhe per disa sekonda. E zbukurojme me feta te libwr dardhash, me gjethe mente te fresketa dhe me pak sheqer te bardhe.

Ne nje tas bashkojme miellin me pluhurin pjekes dhe ja shtojme pak nga pak gjalpit me sheqerin duke e rrahur me shpejtesi te ulet ose duke e libed manualisht me ndihmen e nje spatule kuzhine.

Quick links Product Type: